Silly Season Division 1 – 2021

Förra säsongens succé är tillbaka! Nu kör vi en ny samlingsartikel för alla Silly season nyheter för herr och dam division 1!

Känner ni att det är svårt att hänga med i vilka spelare som försvinner och tillkommer i division 1? Inga problem, vi har i denna artikel samlat alla övergångar på samma ställe. Artikeln uppdateras när en övergång är bekräftad eller att en spelare officiellt lämnat. Om ni ser att någon saknas kan ni höra av er till oss på Instagram, Facebook eller per mail .

Sillykollen för Allsvenskan finns här

Herrar:

Balrog Oilers
INUT
Rasmus Engström MV- och FystränareElvis Lyttegård – Salems IF
Erik Svenander – ComebackAxel Frank – FBI Tullinge
William Broberg – Nykvarns IF
Marvin Rickman – Farsta IBKErik Laine Fystränare – Slutar
Joromi Ringjärn – Salems IF
Björklinge BK
INUT
Daniel Wadberg – Rasbo IBKAlexander Neumann – Gävle IK
Mehmet Coban – Björklinge HJCarl Svedare – Hagunda IF
Jesper Svärd – Skoghalls IBKBror Andersson – Slutar
Samuel Kihlström – Järfälla IBKKristoffer Norlén – Slutar
Farsta IBK
INUT
Mikael Stegius Tränare – Farsta IBK HJNisse Thomasson – FBI Tullinge
Linus Jonsson Mosbaek – Rosersbergs IKKenneth Schibort Tränare- Slutar
Marvin Rickman – Balrog Oilers
Hammarby IF IBF
INUT
Calle Härstedt – Floda IBKJohan Schantz – Tyresö Trollbäcken IBK
Rasmus Andersson – Nacka Wallenstam IBK
Joel Sund – slutar
Järfälla IBK
INUT
Rasmus Sjögren – Bele Barkarby HJHakim Wafa – Hässelby SK
Jonas Halonen – Bele BarkarbyMarcus Ackefelt – Hässelby SK
Victor Solberg – AIK IBF HJJoakim Renner – Hässelby SK
Robin Dahlin – Trosa Edanö IBKJonathan Segerlund – Hässelby SK
Rasmus Pettersson Dahlberg – Hässelby SKSamuel Kihlström – Björklinge BK
Nicklas Hedengran – Täby FCSamuel Weiss – Hässelby SK
Jesper Lagervall – Rotebro IS IBK
Anton Harsem – Täby FC
Rotebro IS IBK
INUT
Johan Wreder – TränareErik Bengtsson – FBI Tullinge
Simon Sandman – Bele Barkarby IFRoger Östergren Tränare – Djurgårdens IF
Albin Wallin – IBF Offensiv Lidingö (Dubbel)Rasmus Malmsten – FBI Tullinge
Jack Alexandersson – Onyx IBK
Nicklas Johansson Bräck – Hagunda IF
Patrik Jeppson – Djurgårdens IF
Tim Lundström – Bele Barkarby IF
Jesper Lagervall – Järfälla IBK
Andreas Lagerblad – Åkersberga IBF
Tyresö-Trollbäcken IBK
INUT
Daniel Söderström TränareOscar Magnusson – Visby IBK
Nicklas Ackefelt – Järfälla IBKAndreas Svensson Tränare – Värmdö IF
Johan Schantz – Hammarby IF IBFSascha Fridebäck – Lillån IBK
Philip Wiss – Salems IF
Jesper Lagemyr – Salems IF
IBK Uppsala teknologer
INUT
Eric Kjellerstedt – Hagunda IFKristian Krogius – Finland
Joakim Alvinder – IK Sirius (SSL)Henry Larson – Tekno U
Melvin Alm – Storvreta IBKMartin Heed (Januari) – Skadad
Jakob Drews – Hagunda IFJonathan Pettersson (Januari) – klubb ej klar
Alexander Lindström- Sirius IK IBKJonathan Blomqvist – Hagunda IF
Mike Dietz – Tyskland
Vallentuna IBK
INUT
Viktor Lägdén – Vallentuna HJKim Guilotte – AIK IBF
Värmdö IF
INUT
Andreas Svensson – Värmdö IFJohan Svahn Tränare
Jimmy Risberg – Team ThorengruppenEmil Mattsson – AIK IBF
Justus Welander – Djurgårdens IF HJ
William Stenman – Djurgårdens IF
Älvsjö AIK IBF
INUT
Daniel Gozalez Palm – Visby IBK
Adam Bertilsson – FBI Tullinge

Damer

AIK IBF
INUT
Ida Örnqvist – Warberg ICJennifer Stålhult – Slutar
Johanna Johansson – Warberg ICJenny Gustafsson – Slutar
Johan Nilsson – Team managerJohanna Käck – Rotebro IS IBK
Jaqueline Astlöv – Väsby AIKHanna Wernström – Älvsjö AIK IBF (B)
Sandra Elofsson Väsby AIKWilda Deland Larsson – IBF Dalen
Wilma Nilsson – Skattkärrs IK
Lisa Eskils – Älvsjö AIK IBF
FBI Tullinge
INUT
Henrik Pehkonen Fystränare Joakim Kinnander tränare- slutar
Jenny Ritschard – Tullinge DJDenise Wikner – Salems IF
Jenna Tonnert – Tullinge DJEmmy Viklund – Salems IF
Agnes Sjöholm – Tullinge DJEllen Grönvall – Slutar
Rebecca Zettmarker – Salems IFTova Ramberg – Telge SIBK
Kellie Tonnert – Tullinge DJJosefine Ekerhov – Telge SIBK
Linnea Castemo Tullinge DJVictoria Wallenhov – Telge SIBK
Emma Almström – Tullinge DJWilma Wikland – Slutar
Mårten Arvidsson -TränareHenrik Jitelius Järnbrand Tränare – slutar
Daniela Vänska – Comeback

Hässelby SK
INUT
Fanny Cramby – Sirius Ik IBKMaja Johansson – Västerås IBS
Emelie Pettersson – Bele Barkarby DJEmma Mörk – Älvsjö AIK IBF
Julia Rönnberg – Hässelby DJTherese Leijon – Järfälla IBK
Emma Stiegler – Hässelby DJLinda Gröndal – Järfälla IBK
Matilda Jennersjö – Bele Barkarby DJCarolina Högling -Hässelby Utveckling
Sara Jergard – Sundbybergs IK
Sophia Härdin – Rotebro IS IBK
Anneli Gigg – Järfälla IBK
Elisabeth Qvarfort – Hässelby Utveckling
Linda Lagerlund – Sundbybergs IK
Wilma Karlsson – Hässelby Utveckling
Isabelle Lund – Hässelby Utveckling
Hannah Olsson – Täby FC (B)
Nacka Wallenstam IBK
INUT
Thea Hopfgarten – Älvsjö AIK IBF (B)Emilia Kokkonen – Nacka IBK (A)
Rotebro IS IBK
INUT
Miranda Nilsson- Åkersberga IBFJennifer Wecklauf – Slutar
Ebba Jonsson – Bele Barkarby IF
Ebba Karlsson – Åkersberga IBF
Joanna Krokbäck – Täby FC (B)
Johanna Käck – AIK IBF
Emmma Schwieler – Rotebro IS IBK DJ
Caroline Ericsson – Åkersberga IBF
Råsunda IS
INUT
Emelie Frisk – Comeback
Mikaela Lanbro – Comeback
Sundbybergs IK
INUT
Linda Lagerlund – Hässelby SKCecilia Groth Svensson – Tyresö Trollbäcken IBK
Sara Jergard Andersson – Hässelby SK
Emma Wästfelt – Väsby AIK
Sofia Ronnersjö – Väsby AIK
Sophie Westlund – Comeback
Veronica Melcher – Tyresö Trollbäcken IBK
Nora Brgles – Comeback
Caroline Persson – Comeback
Alva Lydig – Telge SIBK
Elin Olofsson – AIK IBF
Linnéa Julin – Väsby AIK
Matilda Björklund – Järfälla IBK
Täby FC Dam Div 1
INUT
Leo Alariksson TränarePeder Hägg Tränare – Onyx IBS
Elin Gillberg FystränareJoanna Krokbäck – Rotebro IS IBK
Fredrik Olsson – TränareElina Jigered – Täby SSL
Nova Lundell – Täby SSL
Vendelsö IK
INUT
Josefine Jansenberger – Hammarby IF IBF DJ
Sandra Levander- Älvsjö AIK IBF
Rebecca De Land – Huddinge IBS
Fia Ruckle – Vendelsö B
Olivia Hågbäck – Hammarby IF IBF DJ
Värmdö IF
INUT
Wilma Engdahl – Tyresö Trollbäcken IBK
Linnea Lindgren – Tyresö Trollbäcken IBK
Madeleine Schelin – Nacka Wallenstam IBK
Johan Rönnkvist – Tränare
Älvsjö AIK IBF (B)
INUT
Anna Ringström – Djurgårdens IF IBSAngelica Öqvist – Högdalens AIS
Emma Mörk – Hässelby SKThea Hopfgarten – Nacka Wallenstam IBK (B)
Vendela Blomgren – Värmdö DJMolly Berg – slutat
Fia Söderberg – Hammarby IF IBF DJJennifer Enbom – Högdalens AIS
Elina Liif – Djurgårdens IF IBSMadeleine Jonsson – Älvsjö (C)
Stina Balslev Andreason – IBK LundStina Sandin – Högdalens AIS
Frida Toborg – Djurgårdens IF IBSHedvig Iwarzon Erlandsson – Högdalens AIS
Hanna Wernström – AIK IBFCecilia Jonsson – Slutat
Åsa Sjöberg – TränareEmma Storm – Högdalens AIS
Anna Karlsson – Högdalens AIS
Sara Deling – Högdalens AIS
Amanda Fahlman – Slutat
Amanda Stenhoff – Högdalens AIS
Moa Thysell – Högdalens AIS
Tove Sohlberg – Högdalens AIS

En kommentar på “Silly Season Division 1 – 2021

Add yours

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Blogg på WordPress.com.

Upp ↑

%d bloggare gillar detta: